Ауто Микс

Електричен автомобил за 3 илјади евра плус ви го носат на...

Купувањето електричен автомобил никогаш не било полесно. Се што ви е потребно е 3 илјади долари. Да, само 3 илјади долари и пристап до...

Без масло и антифриз – чиј мотор може најдолго да издржи?...

Чиј мотор може најдолго да издржи без капка моторно масло и антифриз? Екипата на британскиот магазин CarWow направи експеримет за чија цел искористи три автомобили....

Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

  1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил млад германски инжинер кој започнал да работи како ковач. По...

Евин Лео Химел – Најзаслужниот човек за изгледот на Audi во...

Сите го гледаат и му се восхитуваат на крајниот производ, но не и неговиот креатор. Ова особено важи за светот на автомобилизмот каде сите...

Ретро автомобил на неделата: Fiat 124 

Речиси и да немаше улица во Италија каде не можеше да се забележи овој фамилијарен автомобил од 70тите години. Италијанската популарност брзо ја пренесе...

VW Passat и Skoda Superb не го положија тестот на Teknikens...

Хидбридната изведба на Volkswagen Passat како и новата Skoda Superb не го положија тестот Teknikens Värld (Светот на технологијата). На овој тест каде се докажуваат динамичните...

42 годишната еволуцијата на BMW Серија 3 (ВИДЕО)

Популарната серија тројка на BMW се појави во далечната 1975 година под кодното име E21. Овој модел од првата генерација дојде на местото на моделот...

Конфигурирајте ја новата Alfa Romeo GTA

Alfa Romeo го објави онлајн конфигураторот за моделот Giulia поточно GTA и GTAm изведбите. При конфигурирањето достапни се три бои: зелена, бела и црвена, боите...

Погледнете што се случува ако во текот на возењето активирате рачна...

  Љубопитноста знае да биде лоша работа. За да видиме како нешто се однесува или функционира во одредени случаи често знаеме да причиниме одредена штета. На...

Ретро автомобил на неделата: Lotus Elan +2

Elan е моделот на Lotus со најмногу генерации и изведби. Првиот модел под ова име е лансиран во 1962 година како Elan 1500. Сепак голема...

Како за малку Golf воопшто немаше да постои

Некогаш малите одлуки може да го променат целиот живот, а од мали одлуки зависи и историскиот тек. Така е секаде па и во автомобилската...

Погледнете во внатрешноста на музејот на Ферари

Лоциран во Модена музејот "Енцо Ферари" е еден од најпосетуваните автомобилски музеи во светот. Распостранет на 6 илјади метри квадратни овој музеј ја содржи...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ