Ауто Микс

Во Русија се појави првото теренско возило со вграден респиратор за...

Руската воено-индустриска компанија ВПК создаде возило наменето за борба против коронавирусот. Теренското возило располага со вграден апарат за вештачка вентилација на белите дробови. „Компанијата направи...

21 година од НАТО бомбардирањето на Застава

  Пред точно 21 година силите на НАТО извршија бомбрдирање на фабриката Застава во Крагујевац. Авионите на НАТО врз фабриката во која се произведуваа култните Заставини...

Не се почитува забраната за движење? Еве како тоа го решаваат...

Поради коронавирусот, многу земји го забранија движењето или значително редуцираа како на пешаците така и на возилата, мотоциклите, велосипедите. Една од земјите со ваква...

Со Lamborghini се здрви во стуб (ВИДЕО)

  Додека Кина е во изолација, а фокусот на светската јавност е насочен кон коронавирусот, еден кинески државјанин се погрижи за на момент да се...

Десетте омилeни автомобили на руската мафија од 90-те

1. ВАЗ-2109 В. Књазев/Sputnik 2. BMW 525i Jirapat Chroenkeskij/Wikipedia 3. BMW 7 nakhon100/Wikipedia 4. Lincoln Town Car Public Domain 5. Volvo 940 Виктор Коротаев/Reuters 6. Jeep Grand Cherokee Фјодор Завјалов/TASS 7. Mercedes G класа Shadman Samee/Flickr 8. Mitsubishi...

Овие 10 бензинци трошат најмалку гориво

Британскиот магазин WhatCar? направи рангирање на најекономичните бензинци. При рангирањето овој магазин појдува исклучиво од потрошувачката на 100 километри, оставајќи ги зад себе останатите...

Погледнете го неверојатниот возен парк на Коби Брајант

Покрај бројните пехари освоени како дел од богатата и успешна кариера, сега починатиот Коби Брајант важеше и за спортист со големи афинитети во автомобилизмот. Неговиот...

Му доцнеше платата па со својот шлепер блокираше прометна улица во...

Повозрасен маж ја блокираше улицата Бауманскаја во центарот на Москва поради тоа што му доцнела платата. Тој со својот шлепер од брендот на KamAZ...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов рекорд! Возел со 221 км/ч во тетовско

Министерството за Внатрешни работи објави фотографија од радарот направена при синоќешната контрола во Тетовско. При тоа утврдено е дека еден од автомобилите возел со...