More
  HomeАуто МиксРетро вест

  Ретро вест

  spot_img

  СОДРЖИНИ ОД КАТЕГОРИЈАТА

  Ретро вест: Volkswagen го пушти во продажба освежениот Fox

  Германскиот производител Volkswagen и официјално во продажба го пушти освежениот Fox. Како најмал модел...

  Ретро вест: VW воведува нови 1.4 TSI мотори

  Германската групација Volkswagen на специјално организиран настан претстави нова верзија од 1.4 литарскиот бензински...

  Ретро вест: PSA и Fiat со заеднички комерцијални возила

  Француската и италијанската групација PSA и Fiat и официјално ја претставија новата генерација на...

  Ретро вест: Fiat Grande Punto и официјално во Abarth изведба

  Италијанскиот производител Fiat и официјално објави дека го рестартира легендарниот спортски бренд Abarth, а...

  Ретро вест: Alfa Romeo со нова изведба на 147 во Франкфурт

  НАПОМЕНА: Ова е ретро вест од 2007 година На претстојниот саем во Франкфурт италијанскиот производител...

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

    1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил...

  Не е Босанец ако не сака Голф – зошто е тоа така?

  Не треба многу време да се вози по улиците во Босна и Херцеговина за...

  Дали Југо е навистина најлошиот автомобил во историјата?

  BBC во 2015 година и познатиот авто магазин Autotrader година подоцна го прогласуваат овој...