Гаража

Погледнете го краш тестот на Lada Granta (ВИДЕО)

За разлика од Европа каде за тестовите за безбедност и сигурност задолжена е Euro NCAP организацијата, во Русија тоа го прав ARCAP (Autoreview Car...

DS 3 Crossback на поправен испит доби пет ѕвезди (ВИДЕО)

Моделот 3 Crossback на францускиот производител DS немаше среќа да од прва со пет ѕвезди го положи краш тестот па мораше одново. Овој модел со...

Погледнете како изгледале првите краш тестови (ВИДЕО)

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) како волонтерска организација е основана во декември 1997 година во Белгија. Истата оваа година ги спроведува и...

РСБСП: Стави појас, спаси живот, спречи повреди!

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата на својата официјална интернет страница објави апел за подобрувње на културата и навиките во сообраќајот. Во...

Ова е задолжителната опрема која треба да ја поседувате во вашето...

Поседувањето на задолжителната опрема не само што придонесува за почитување на законите и избегнување на можноста за казнување туку придонесува и за зголемување на...

За вашето дете – semaforko.mk

Во време кога не работат училиштата, а сеуште активни се рестриктивните мерки во однос на слободното движење, semaforko.mk е идеалната едукативна интернет страница за...

Погледнете како правилно да го дезинфицирате вашиот автомобил (ВИДЕО)

Коронавирусот ако ништо друго ја подигна нашата одговорност кон хигиената, сопственоста, но и на домот, канцеларијата каде работиме и другите места. Особено е потребно да...

Што означува VIN бројот на вашиот автомобил и зошто е важен?

Како и луѓето така и сите возила имаат свој матичен број. За разлика од луѓето каде тој е ЕМБГ или личен број, кај возилата...

Менувачот ви запнува, а вие не можете да префрлите во рикверц?...

Колку често сте се соочиле со потешкотии при префрлувањето на менувачот во рикверц? Кај многу нови автомобили, особено оние од А и B сегментот...

Сакате половен и квалитетен автомобил? Овие 10 половни автомобили се прав...

Германската Асоцијација за Техничка Инспекција, попозната по кратенката TÜV (Technischer Überwachungsverein) направи рангирање на најдобрите половни автомобили во однос на најмалку регистрирани дефекти. Станува...

Еве што ни кажува бојата на чадот од издувниот систем на...

Не е тајна дека најголем дел од нас мажите не "фаќа" срце во два случаи: кога ќе не зафркне еден натпревар на спортска и...

Ставите појас! Ниеден изговор не е доволно оправдување

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата на својата официјална интернет страница објави апел за подобрувње на културата и навиките во сообраќајот поточно...

Погледнете го краш тестот на Tesla Model 3 (ВИДЕО)

Последни во низата краш тестови спроведени од страна на Euro NCAP беше оној на моделот 3 на Tesla. Ова е втор пат автомобил на...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов рекорд! Возел со 221 км/ч во тетовско

Министерството за Внатрешни работи објави фотографија од радарот направена при синоќешната контрола во Тетовско. При тоа утврдено е дека еден од автомобилите возел со...