Краш Тест

DS 3 Crossback на поправен испит доби пет ѕвезди (ВИДЕО)

Моделот 3 Crossback на францускиот производител DS немаше среќа да од прва со пет ѕвезди го положи краш тестот па мораше одново. Овој модел со...

Toyota останува дефиниција за квалитет – Corolla со максимални пет ѕвезди...

Toyota и натаму останува да биде дефиниција за безбедност чија примарна цел е безбедноста на патниците и околината. Тоа го докажа и со краш...

Краш тест – Mercedes-Benz CLA без проблеми до 5 ѕвезди (ВИДЕО)

Краш тестовите знаат често да бидат стресни за одредени авто производители. Тоа секако не важи за Mercedes, производител кој е дефиниција за квалитет и...

BMW Z4 со супер перформанси на краш тестот (ВИДЕО)

Моделот Z4 на BMW оствари одлични перформанси на краш тестот на Euro NCap освојувајќи максимални пет ѕвезди. Со основно ниво на опременост овој автомобил забележа...

Mercedes-Benz GLE со заслужени пет ѕвезди на краш тестот (ВИДЕО)

На краш тестот спроведен од страна на Euro NCap, моделот GLE на Mercedes доби заслужени пет ѕвездички. Автомобилот со основно ниво на опременост забележа супериорни...

Skoda Scala со 5 ѕвезди на краш тестот (ВИДЕО)

Последниот модел на Skoda, Scala освои максимални пет ѕвезди на Euro NCap краш тестот за безбедност. Експертите од оваа организација тестовите за безбедност и сигурност...

Погледнете го краш тестот на Tesla Model 3 (ВИДЕО)

Последни во низата краш тестови спроведени од страна на Euro NCAP беше оној на моделот 3 на Tesla. Ова е втор пат автомобил на...

Новиот Focus со сигурни пет ѕвезди на краш тестот (ВИДЕО)

Сосема очекувано, Ford Focus доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. На тестот кој се спроведе во рамките на Euro NCAP тестот новиот Focus со...

Porsche Cayenne со супериорни перформанси на краш тестот (ВИДЕО)

Porsche Cayenne се вклучува во редот на најбезбедни SUV возила. Тоа го потврдува последниот краш тест на кој овој автомобил се здоби со максимални...

Краш тест: C3 Aircross со сигурни пет ѕвезди (ВИДЕО)

Сигурни пет ѕвезди на Euro NCAP тестот освои Citroen C3 Aircross. Автомобилот на францускиот производител оствари солидни резултати во рамките на сите четири параметри...

BMW X3 сигурен на краш тестот (ВИДЕО)

Сосема очекувано,BMW X3 доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. На тестот кој се спроведе во рамките на Euro NCAP тестот X3 моделот со 2.0d...

Краш тест: Jaguar F-Pace со очекувани пет ѕвезди (ВИДЕО)

Сосема очекувано, Jaguar F-Pace доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 85% во однос на безбедноста на децата, F-Pace е еден...

Краш тест: Volvo XC60 дефиниција за безбедност (ВИДЕО)

Традиционално Volvo веќе неколку децении при дизајнот на своите автомобили најголемо внимание посветува на нивната безбедност. Тоа придонесе да Volvo го носи епитетот најбезбедни...

Погледнете го краш тестот на BMW серија 6 (ВИДЕО)

Сосема очекувано серијата 6 на BMW доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 86% во однос на безбедноста на возачот односно...

Стингер најбезбеден Киа автомобил на краш тестовите (ВИДЕО)

Најновиот модел на Kia, Stinger со одлични резултати на Еуро НКАП краш тестот. Според извештајот на Еуро НКАП, новиот Stinger со стандардна безбедносна опрема...

Краш тест: Новото Поло целосно безбедно

Новото Polo со одлични резултати на Еуро НКАП краш тестот. Според извештајот на Еуро НКАП, новото Поло доби пет ѕвезди, а најдобар скор доби...

Ова се најбезбедните автомобили за оваа година (ВИДЕО)

Водечкото тело за безбедност во сообраќајот на САД (IIHS) ги објави најбезбедните автомобили за оваа година во САД. Како што објави Институтот, врз основа...

Kia Stonic со три ѕвезди на Euro NCAP краш тестот

Три ѕвезди за новиот Kia Stonic на Euro NCAP краш тестот. По неколку дневните тестирање на новата Stonic, Европската Агенција за исражување на безбедноста...

Краш тест: Артеон супериорен!

Сосема очекувано новиот VW Артеон доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 85% во однос на безбедноста на децата, Артеон е...

Q2 со пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот (ВИДЕО)

Сосема очекувано, Ауди Q2 доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 86% во однос на безбедноста на децната, Q2-та е најдобра...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повторно поевтинуваат горивата

на денешната редовна седница, Регулаторната комисија за енергетика ги усвои новите цени на горивата. Според одлуката, од ноќеска на полноќ ќе имаме повторно намалување...