Во светот на камионите

Volvo направи вистинска кула од камиони (ВИДЕО)

Volvo направи импресивна видео реклама именувана како "Кулата" која ја објави на интернет. Станува збор за реклама во која има 15 метарска кула составена од...

Камионџијата со најголема подвижна скара (ВИДЕО)

Ако ја барате најголемата скара тогаш таа може да ја пронајдете во САД и е во сопственост на еден камионџија. Во најновата епизода на Ridiculous...

Камионџија во живо ја пренесуваше сопствената сообраќајна незгода (ВИДЕО)

Страшно видео се појави на YouTube. Камионџија во живо го пренесувал моментот кога учествувал во сообраќајна незгода во која биле вклучени и други 24...

Му доцнеше платата па со својот шлепер блокираше прометна улица во...

Повозрасен маж ја блокираше улицата Бауманскаја во центарот на Москва поради тоа што му доцнела платата. Тој со својот шлепер од брендот на KamAZ...

Ова е најдобриот возач на камион

DAF традиционално како и години наназад така и оваа го спроведе натпреварот за избор на најдобар возач на камиони. Оваа година натпреварувањето се одржа...

Scania го претстави првиот автономен камион (ВИДЕО)

И Scania е во чекор со автономијата на камионите - го претстави првиот свој целосно автономен камион именуван како AXL. Станува збор и за прв...

Па дали е овој камионџија нормален? (ВИДЕО)

Возењето на камион воопшто не е лесно, а особено доколку треба да се направи маневрки на улица со широчина од неколку метри и провалија...

Кога Alfa Romeo би правеле камиони

Alfa Romeo е авто производител основан во далечната 1910 година. Во својата богата историја овој производител покрај автомобили произведувал и трамваи, автобуси, мотори за...

Еве како е да се дрифта со камион од 2.400 КС...

Не само со автомобили, дрифтањето знае да биде многу возбудливо и кога во главната улога се камионите. На интернет се појави видео на кое се...

Кучиња-роботи влечеа камион (ВИДЕО)

Американската инжинерска компанија со фокус на роботиката на својот официјален YouTube канал под наслов "Mush, Sport, Mush!" објави видео на кое се гледа како...

Со 2400 КС, ова е најбрзиот камион на светот (ВИДЕО)

Шведскиот производител на автомобили и камиони Волво и дефинитивно го произведе најбрзиот камион на Светот. Со 2400 КС "Железниот витез" на Волво е најбрз...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ