ЛајфКлуб

Виц на денот: Плавуша и шеф

-Шефе позајми ми 100 евра - вели плавуша на својот шеф. - Одма кукло, повели. - Ви благодарам, шефе. Јас ќе ви ги вратам кога ќе можете ...

Виц на денот: Црногорец и Мува

Црногорец прави испитување на мува. Најпрво и ја откинува едната нога, и и вели: -Муво летај! Мувата полетува. Потоа и откинува и друга нога, и и вели: -Муво летај! Мувата полетува. Потоа и ги откинува сите нозе, и...

Виц на денот: Попот и златната риба

Фаќа поп златна рипка и оваа му вика: – Ако ме пуштиш ќе ти исполнам 2 желби! – Првата желба ми е: да не бидам повеќе поп! Во истиот момент рипката му ја зема мантијата и Библијата,...

Топ 10 филмови на сите времиња

Филмовите на оваа листа се рангирани според нивниот успех (награди и номинации), како и нивната популарност. Кум (1972) 9.2 / 10 - Оценка Режија: Френсис Форд Копола Ѕвезди: Марлон Брандо, Ал Пачино, Џејмс Кан, Дајан Китон "Оскари: 3 Номинации...

Талин е првиот град со целосно бесплатен јавен превоз

Талин е првиот град во светот со целосно бесплатен јавен превоз. Главниот град на Естонија во последните години е во интензивен развој, благодарение на иновативните start-up бизниси како и посветеноста на централната и локалната...

Градот Скопје доби уште еден електричен автобус

Градот Скопје во јавниот сообраќаен превоз вклучува уште еден екоавтобус. Новиот електричен автобус за кој Градот Скопје пред неполни три месеци потпиша договор со компанијата Chariot Motors за пробно користење, ќе сообраќа на линијата...

Џенерал Моторс: Не им дадоа бонуси па ја демолираа канцеларија на директорот

Така е тоа во Јужна Кореа, ќе работиш цела година, нема да добиеш бонус и последиците се повеќе од познати. Неззадоволните работници на Џенерал Моторс ја демолираа целосно канцеларијата на директорот, откако беше јасно...

Полиција претекнува на полна линија пред тунел (ВИДЕО)

Сообраќајната култура не е проблем само во нашата земја, тоа е голем проблем и во регионот. Истата (не)култура јавно ја покажуваат не само обичните возачи туку и оние кои треба да се грижат за...

Виц на денот: Планинар

Со тешки маки планинар качувајќи се на планина пронаоѓа мала дрвена куќичка. Решил да влезе и да одмори малку, па затропал на вратата, од каде се чуло децки глас: -Да? -Тука ли е татко ти? -Не е,...

Топ 10 најлуди спортски егзебиции

via GIPHY via GIPHY via GIPHY via GIPHY via GIPHY via GIPHY via GIPHY via GIPHY via GIPHY via GIPHY

Дали би ја трампале вашата девојка за Ferrari?

Прашањето е многу едноставно "Дали би ја трампале вашата девојка за ова Ферари?", а еве што "испитаниците" одговорија на ова прашање: 

ЛајфКлуб: Ова се најнаселените градови во светот (ФОТО)

10. Њујорк (САД) - 18.604.000 9. Каиро (Египет) - 19.846.000 8. Осака (Јапонија) - 20.472.000 7. Мексико Сити (Мексико) - 21.493.000 6. Пекинг (Кина) - 21.240.000 5. Сао Пауло (Бразил) - 21.297.000 4. Мумбај (Индија) - 21.357.000 3. Шангај (Кина) -...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов рекорд! Возел со 221 км/ч во тетовско

Министерството за Внатрешни работи објави фотографија од радарот направена при синоќешната контрола во Тетовско. При тоа утврдено е дека еден од автомобилите возел со...