Мотори

Kawasaki објави нов тизер за моделот Z (ВИДЕО)

На 23. октомври Kawasaki ќе ја прикаже премиерата на новиот модел Z. Како загревање за овој настан, jапонскиот производител објави кратко тизер видео. Од видеото...

Honda ќе го оживува легендарниот C-90

Honda ја потврди информацијата дека на претстојниот саем за автомобили и мотоцикли во Токио премиерно ќе го претстави мотоциклот CT125 кој всушност е реинкарнација...

Новиот Triumph Street Triple RS премиерно на 7. октомври

На 7. октомври, најпознатиот британски производител на мотоцикли, Triumph ќе го претстави новиот спортски мотоцикл Triumph Street Triple RS. Ова го потврди бритнаскиот производител кој на...

Ducati ја произведе 100 илјадитата Multistrada

Ducati одбележа одличен јубилеј. По 16 години од лансирањето, во својата фабрика го произведе 100 илјадитиот примерок од Multistrada. Јубилејниот примерок е испорачан на купувач...

Ducati Panigale V4 во чест на Карлин Дан

Оваа година на адреналинската трка во Пајкс Пик се случи несреќа во која животот го загина Карлин Дан. Во негова чест Ducati претстави специјална...

Triumph ја претстави новата Rocket 3 линија

Најпознатиот британски производител на мотоцикли, Triumph, ја претстави третата серија од моделот Rocket. Давајќи го најдоброто од себе, овој производител вложува многу амбиции во...

Познати првите детали за Honda Africa Twin

Со тизер видео, Honda го најави новиот Africa Twin мотоцикл и ги објави првите официјални детали поврзани со овој модел. Оваа нова генерација на моделот...

Прв видео тест од електричниот Harley-Davidson

На саемот за потрошувачка електроника кој се одржа во Лас Вегас беше претставена продукциската изведба на електричниот концепт LiveWire, а откако пред само неколку...

Bottle Cap предизвик со MV Agusta (ВИДЕО)

Bottle Cap предизвикот зазема голема популарност. На Instagram, Twitter, Facebook и другите социјални мрежи постојано се појавуваат видеа со овој хаштаг. Во трендот се приклучи...

Први официјални карактеристики за електричниот Harley-Davidson

Откако на саемот за потрошувачка електроника кој се одржа во Лас Вегас беше претставена продукциската изведба на електричниот концепт LiveWire, Harley-Davidson ги откри првите...

Harley-Davidson подготвува нови мали модели

Harley-Davidson во изминатите децении стана препознатлив по своите моќни мотоциклисти. Сепак, сега американските медиуми откриваат дека овој производител подготвува неколку модели со кубикажа помала...

MV Agusta лансираше нова специјална изведба

Италијанскиот производител на мотоцикли MV Agusta е во центарот на вниманието во мото светот овие денови. Причини за тоа е новата, специјална изведба чиј...

Peugeot го претстави Pulsion 125

Францускиот производител Peugeot го претстави моделот Pulsion 125 за оваа година. Подновениот скутер доаѓа со бројна и побогата опрема, а со самото тоа Peugeot...

Vespa лансираше нова Sei Giorni II серија

Италијанскиот производител Vespa ја лансираше II серија од моделот Sei Giorni кој за прв пат го воведе во 2017 година. Развиен како спој на препознатливиот...

Yamaha претстави специјално издание на R6

По повод 20 годишнината од првото воведување во понудата, Yamaha претстави специјално, роденденско издание на моделот R6. Овој специјален роденденски модел не дојде со многу...

Harley-Davidson со пад на продажбата во првиот квартал

Во исчекување на сумираните податоци за вториот квартал годинава, Harley-Davidson забележа пад на продажбата во првото тромесечје годинава. Според официјалните податоци продажбата во првите три...

JAWA – гордоста на Чешка

Развојот на мотоциклите започнал кон крајот на XIX век, а значително напредувал на почетокот на минатиот век. Во овој период се формирале бројни компании...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ