Мото новитети

Новиот Triumph Street Triple RS премиерно на 7. октомври

На 7. октомври, најпознатиот британски производител на мотоцикли, Triumph ќе го претстави новиот спортски мотоцикл Triumph Street Triple RS. Ова го потврди бритнаскиот производител кој на...

Triumph ја претстави новата Rocket 3 линија

Најпознатиот британски производител на мотоцикли, Triumph, ја претстави третата серија од моделот Rocket. Давајќи го најдоброто од себе, овој производител вложува многу амбиции во...

Познати првите детали за Honda Africa Twin

Со тизер видео, Honda го најави новиот Africa Twin мотоцикл и ги објави првите официјални детали поврзани со овој модел. Оваа нова генерација на моделот...

Први официјални карактеристики за електричниот Harley-Davidson

Откако на саемот за потрошувачка електроника кој се одржа во Лас Вегас беше претставена продукциската изведба на електричниот концепт LiveWire, Harley-Davidson ги откри првите...

MV Agusta лансираше нова специјална изведба

Италијанскиот производител на мотоцикли MV Agusta е во центарот на вниманието во мото светот овие денови. Причини за тоа е новата, специјална изведба чиј...

Peugeot го претстави Pulsion 125

Францускиот производител Peugeot го претстави моделот Pulsion 125 за оваа година. Подновениот скутер доаѓа со бројна и побогата опрема, а со самото тоа Peugeot...

Vespa лансираше нова Sei Giorni II серија

Италијанскиот производител Vespa ја лансираше II серија од моделот Sei Giorni кој за прв пат го воведе во 2017 година. Развиен како спој на препознатливиот...

Yamaha претстави специјално издание на R6

По повод 20 годишнината од првото воведување во понудата, Yamaha претстави специјално, роденденско издание на моделот R6. Овој специјален роденденски модел не дојде со многу...

Harley-Davidson претстави два нови електрични концепти

Откако легендарниот американски производител на мотоцикли Harley-Davidson ја објави цената на својот прв електричен мотоцикл кој во продажба доаѓа оваа година, на светската јавност...

Претставен првиот автономен мотоцикл на BMW

Во септември минатата година BMW објави кратко видео од моделот R1250 GS на кое се гледа како овој мотоцикл вози без возач. При тоа...

Kawasaki лансираше нов модел

Еден од најеминентните производители на мотоцикли, Kawasaki во рамките на EICMA салонот кој се одржа во италијанскиот град Милано го претстави новиот модел Z400. Z400...

Пристигна новата генерација на MV Agusta Brutale 1000

Италијанскиот производител на мотоцикли MV Agusta ја претстави новата генерација на четирицилиндарски спортски мотоцикл именувана како 1000 Serie Oro. Овој мотоцикл располага со 205 КС,...

Suzuki го претстави новиот GSX-S750

Јапонскиот производител Suzuki на овогодинешниот Auto Expo во Индија го претстави новиот GSX-S750. Достапен во Metallic Triton Blue / Glass Sparkle Black и Pearl Mira...

MV Agusta го претстави Brutale 800

Речиси 45 години од појавата на првиот MV Agusta мотоцикл со ознаката "America", славниот италијански производител го претстави новиот Brutale 800 RR преку кој...

Honda со нов PCX125

Honda го поднови својот најпопуларен скутер PCX 125. Скутерот кој на пазарот беше лансиран во 2010 година за многу кратко време постигна одлични продажни перформанси....

Претставен новиот Honda Forza 300 – полесен, поубав, побрз!

  Со бројни естетски и технички новости, јапонскиот производител Honda го претстави новиот Forza 300 скутер наменет за Европа. Во однос на тежината, благодарение на...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ