More
  Category

  MotoGP

  Маркез останува во Honda до 2024 година

  27 годишниот Марк Маркез го продолжи договорот со тимот на Repsol Honda...

  Објавен целосниот календар за новата сезона од MotoGP

  Организацијата на најпопуларното натпреварување за мотоцикли, го потврди календарот за новата, претстојна...

  Марко Меландри ја завршува мото кариерата

  Легендарниот италијански мотоциклист Марко Меландри објави дека на крајот на годината завршува...

  Петручи продолжува со Ducati и следната година

  28 годишниот Данило Петручи го продолжи договорот со Ducati па така и...

  Вињалес ја однесе победата во Асен

  Маверик Вињалес ја забележа првата сезонска победа годинава откако денеска заврши на...

  Претставена новата Yamaha за новата сезона во MotoGP

  Јапонскиот MotoGP тим Monster Energy Yamaha MotoGP на специјален настан го претставија...

  Latest posts