More
  Category

  Останати спортови

  Jaguar го претстави болидот за Formula E

  Пред стартот на новата сезона, Jaguar го претстави болидот за новата сезона...

  Објавена рутата за Dakar 2020

  За прв пат од формирањето во 1979 година релито Дакар ќе се...

  Синот на Шумахер со прва победа во Формула 2 шампионатот

  Синот на популарниот Михаел Шумахер, Мик Шумахер ја оствари првата победа во...

  Дакар 2019: Со камион прегази гледач, не застана и веднаш го дисквафликуваа

  Поранешниот шампион на релито Дакар, Андреј Каргинов е дисквалификуван откако на вчерашната...

  Сите автомобили од Формула Е ставени на продажба

  Очекуваната петта сезона на Формула Е со новата генерација електрични болиди наближува...

  Latest posts