More

  WRC

  spot_img

  СОДРЖИНИ ОД КАТЕГОРИЈАТА

  WRC: Ожие најбрз во Монте Карло

  Французинот Себастиен Ожие со неговата Форд Фиеста славеше на првата трка сезонава од WRC...

  Мијк ја освои Каталонија, Ожие се приближи до титулата

  Крис Мијк од тимот на Цитроен го освои релито во Шпанија - круг број...

  Танак ја освои Германија, Ожие се врати на врвот

  Пилотот на M-Sport со Форд Фиеста Од Танак го освои релито во Германија -...

  Од следната сезона WRC во наша близина

  Светскиот рели шампионат ќе го зголеми својот календар во 2018-та со круговите во Турција...

  Деби победа за дебитант во WRC

  Новакот во Светскиот рели шампионат оваа сезона од тимот на Тојота Есапека Лапи импресионира...

  Невил победник во Полска

  Пилотот на Хјундаи Тиери Невил го освои релито во Полска откако неговиот главен конкурент...

  Латвала донесе прва победа од 1999 година за Тојота

  Јари-Мати Латвала победи на рели Шведска со Тојота, за кои ова е прв успех...

  ФИА не му дозволи на Фолксваген да учествува во новата сезона на Светскиот рели шампионат

  ФИА нема да му дозволи на Фолксваген да учествува во новата сезона на Светскиот...

  Трагичен инцидент на првиот старт на сезоната во Светскиот рели шампионат (ВИДЕО)

  Првиот круг од сезона 2017 во Монте Карло во Светскиот рели шампионат беше обележан...

  Ова се новите правила во Светскиот рели шампионат

  Речиси секоја нова сезона во Светскиот рели шампионат е проследена со промени во Правилникот....

  Официјално: Шампионот Фолксваген го напушти WRC

  Фолксваген најавија и официјално дека завршуваат со Светскиот рели шампионат (WRC) по крајот на...

  Шампионот се повлекува од WRC?!

  По освојувањето на четвртата последователна титула кај конструкторите во WRC овој викенд, се појавија...

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...