More
  Category

  WRC

  WRC: Ожие со нова победа

  По Монте Карло и Мексико, Себастиен Ожие забележа нова, трета победа сезонава...

  WRC: Oжие и Форд славеа во Мексико

  Себастија Ожие го освои првото место на WRC трката која викендов се...

  WRC: Ожие најбрз во Монте Карло

  Французинот Себастиен Ожие со неговата Форд Фиеста славеше на првата трка сезонава...

  Мијк ја освои Каталонија, Ожие се приближи до титулата

  Крис Мијк од тимот на Цитроен го освои релито во Шпанија -...

  Танак ја освои Германија, Ожие се врати на врвот

  Пилотот на M-Sport со Форд Фиеста Од Танак го освои релито во...

  Од следната сезона WRC во наша близина

  Светскиот рели шампионат ќе го зголеми својот календар во 2018-та со круговите...

  Latest posts