Тестови

Новиот зголемен Jeep Grand Cherokee L 2021 (ВИДЕО)

Погледнете ja рецензијата на  новиот зголемен Jeep Grand Cherokee L во ново издание во 2021 : https://www.youtube.com/watch?v=runR1RKz1k4&ab_channel=RECAnything

Другите тестираат – Porsche Taycan Turbo S (ВИДЕО)

Taycan е првиот целосно електричен автомобил на Porsche. Поради самиот тој факт, но и револуционерниот дизајн и технологиј, овој автомобил го привлече интересот на...

Другите тестираат: Skoda Scala – повеќе простор, подобар дизајн, подобри перформанси

Skoda Scala е моделот на кој чешкиот производител работеше долго време. Амбициите се да прерасне во најпродаван автомобил во својот сегмент, па оттука премиерата...

BMW 3 Gran Turismo – моќен дизел, многу опрема и одлични...

Тимот на АутоКлуб при посетата на Olympia Motors Outlet центарот во Скопје имаше можност да се запознае одблиску со BMW 3 Gran Turismo 320D од...

Mercedes C Class – неприкосновен во својата класа

Тимот на АутоКлуб при посетата на Olympia Motors Outlet центарот во Скопје имаше можност да се запознае одблиску со со Mercedes C250 Bluetec од...

Другите тестираат: Arteon новата гордост на Volkswagen

Volkswagen Arteon полека, но сигурно станува новиот заштитен знак на Volkswagen. Овој седан кој е директен наследник на Volkswagen CC веднаш по премиерата минатта година...

TopGear со премиерен тест на McLaren Senna

Откако пред само неколку дена британскиот производител McLaren го испорача првиот примерок на моделот Senna, познатиот авто магазин TopGear ја имаше честа за премиерен...

Audi A3 од 2013 – економичен, простран, удобен…

Тимот на АутоКлуб при посетата на Olympia Motors Outlet центарот во Скопје да се запознае со едно од многуте половни возила од понудата на...

Другите тестираат: 4C едноставно ве остава без здив

Не сите имаат можност да го тестираат 4C моделот на Alfa Romeo, oсобено не на тркачка патека. Тоа задоволство сепак го имаше Карлос Лаго...

Другите тестираа: BMW 430i (ВИДЕО)

  https://www.youtube.com/watch?v=A36l-dF4vj8

Видео тест: Lamborghini Urus

Lamborghini Urus е еден од најпопуларните ултра луксузни SUV возила на италијанскиот бренд. Urus, кој е прв SUV на Lamborghini, стана вистински бестселер благодарение...

Toyota Auris – први тестови

На саемот во Женева кој се одржа во март годинава вистинска атракција беше новиот Auris. Третата генерација на овој јапонски модел покрај одличниот, поагресивен...

Тест: Kia Stonic – повеќе од само мал SUV

Kia Stonic заедно со Stinger се моделите кои јужнокорејскиот авто производител ги објави минатата година и веднаш го привлече вниманието на љубителите на автомобилизмот....

Рено Каптур vs Пежо 2008 – Француска битка за врвот

Се појавија во 2013 и за кратко станаа хит. Единствениот сегмент во кој француските производители може слободно да кажат дека владеат е сегментот на...

Фиат 500X vs Џип Ренегејд – иста крв за да бидат...

Популарноста на квази теренците како што повеќето авто критичари би рекле, не ја одмина ниту FCA групацијата. Можеби нешто подоцна во однос на конкуренцијата,...

Први тестови на Алфа Ромео Стелвио (ВИДЕО)

Претставен на Авто саемот во Лос Анџелес во ноември минатата година, Стелвио за кратко време ги освои срцата на сите Алфисти. Како модел кој...

Car Buyer ја тестираше Киа Ниро: Конкуренцијата има зошто да се...

Ниро е најновиот модел на Киа. Овој автомобил кој спаѓа во сегментот на субкомпактни СУВ дебитираше како концепт на саемот во Франкфурт во 2013...

Мазда Мијата vs Фиат 124 – Доби ли Мазда нож во...

Најочекуваните модели на Фиат и Мазда оваа година беа новата 124 и MX-5 попозната како Мијата. Нивниот дизајн долго време се криеше, па недостатокот...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов рекорд! Возел со 221 км/ч во тетовско

Министерството за Внатрешни работи објави фотографија од радарот направена при синоќешната контрола во Тетовско. При тоа утврдено е дека еден од автомобилите возел со...