More
  HomeТестовиСпоредба

  Споредба

  spot_img

  СОДРЖИНИ ОД КАТЕГОРИЈАТА

  Рено Каптур vs Пежо 2008 – Француска битка за врвот

  Се појавија во 2013 и за кратко станаа хит. Единствениот сегмент во кој француските...

  Фиат 500X vs Џип Ренегејд – иста крв за да бидат ривали

  Популарноста на квази теренците како што повеќето авто критичари би рекле, не ја одмина...

  Мазда Мијата vs Фиат 124 – Доби ли Мазда нож во грб?

  Најочекуваните модели на Фиат и Мазда оваа година беа новата 124 и MX-5 попозната...

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...