Uncategorized

Страшно претекнување – делови од секунда делеа од голема несреќа (ВИДЕО)

На интернет се појави вознемирувачко видео од претекнување на еден камион. Камионџијата претекнуваше камион на две полни линии, а поради неговата несовесност малку фалеше...

Полицајци спасиле деветгодишно девојче од Македонија на автопат во Србија

Вистинска драма се случувала на автопатот Белград - Ниш во близина на Умчар. Српски полицајци спасиле деветгодишно девојче. Девојчето патувало заедно со своето семејство од...

Rendering new Alfa Romeo Giulietta (PHOTOGALLERY)

Render #1 Render #2 Render #3 Render #4 Render #5 Render #6 Render #7    

Citroen ги лансираше првите очила за релаксирани долги патувања

Citroen може да се пофали како креатор на уште иновација кога се во прашање автомобилите. Како што соопштуваат од таму, Citroen ги лансираше првите...

Top 10 greatest Lancia cars ever

1) Fulvia 2) Fulvia Zagato 3) Delta 4) Aurelia 5) Thema 8.32 6) 037 7) LC2   8) Beta 9) Flaminia 10) D50

Фото компилација од новиот Audi A1

Откако еминентниот германски авто магазин AutoBild пред неколку недели објави видео преку која ја најавува новата генерација на Audi A1, на интернет се појави...

Од 24 јуни жените во Саудиска Арабија ќе може да возат...

На жените во Саудиска Арабија ќе им биде дозволено да полагаат за возачка и возат автомобил. Ваквата одлука ја потврди директорот за секторот за...

АМСМ со насока за користење на новата делница Демир Капија –...

Новата делница Демир Капија - Смоквица не е толку лесно за наоѓање, а со тоа и користење. Откако понеделникот беше официјално пуштена во употреба новата...

Skoda со нов, мал и нискобуџетен SUV за пазарот во Кина

Volkswagen групацијата е решителна да завладее со пазарот во Кина особено во SUV сегментот. По специјалната премиера на новиот Touareg како и претходно најавените...

ФОТО: Најгугланите авто брендови во САД

Американското општество никогаш не било поподелено отколку сега. Изразената поделба можеме да ја видиме на мапата на која се прикажани најпребаруваните авто брендови во...

Alfa Romeo: 110 años de una historia sin igual

 El 24 de junio de 2020, la marca Alfa Romeo alcanzará un nuevo y prestigioso hito: celebrará sus 110 años de vida caracterizados por...

Alfa Romeo: 110 anni di una storia inimitabile

Il 24 giugno 2020 il marchio Alfa Romeo taglierà un nuovo prestigioso traguardo: il Biscione festeggerà 110 anni contraddistinti da innovazioni tecnologiche, successi sportivi...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов рекорд! Возел со 221 км/ч во тетовско

Министерството за Внатрешни работи објави фотографија од радарот направена при синоќешната контрола во Тетовско. При тоа утврдено е дека еден од автомобилите возел со...