Вести

Најлуксузниот Mercedes G wagon Hofele design 2021(ВИДЕО)

Погледнете го видеото од кастомизираниот уникатен најлуксузен Mercedes G wagon Hofele design со врати ко на ролс ројс дефинитивно прав чекор за луксуз : https://www.youtube.com/watch?v=n2DCfgCahz8&ab_channel=MercBenzKing

Осомничени четворица кои мамеле граѓани при купување на возила

Одделението за криминалистички работи во Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево при СВР Скопје во соработка со Одделот за криминалистичка полиција до надлежното...

Две нови патарини – од Скопје до Штип и назад за...

Како да не беа доста патарини па сега ќе се воведат уште две нови. Станува збор за две нови патарини на автопатот Скопје - Штип....

Новиот зголемен Jeep Grand Cherokee L 2021 (ВИДЕО)

Погледнете ja рецензијата на  новиот зголемен Jeep Grand Cherokee L во ново издание во 2021 : https://www.youtube.com/watch?v=runR1RKz1k4&ab_channel=RECAnything

Toyota доби уште една фабрика во Европа

И официјално јапонскиот производител Toyota ја доби во целосна сопственост фабриката за автомобили во чешкиот град Колин. Станува збор за фабрика која беше основана во...

149 санкционирани возачи во Скопје, 15 за управување со брзина поголема...

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.01.) продолжи со акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

РКЕ: Од ноќеска поскапување на горивата

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на денешната редовна седница ги утврди малопродажните цени на горивата. Според новите цена, горивата ќе поскапат и тоа за...

На радар фатени како возат над 200 км/ч (ФОТО)

Вчера (03.01.2021) во периодот од 12.00 до 20.00 часот, на подрачјето на СВР Тетово спроведена е акциска контрола за брзина, во која вкупно биле...

Во Центар бесплатен паркинг за новогодишните и божиќните празници

ЈП Паркинзи на Општина Центар излезе со соопштение по повод новогодишните и божиќните празници. Во истото е наведено работното време за денес, четврток, но...

Такси експлодира пред Рамстор во Скопје (ВИДЕО)

Такси возило се запали доцна синоќна на улицата „Св. Кирил и Методиј 13“ во центарот на Скопје. Според очевидци, од возилото најпрво почнало да...

Македонија: Најмногу се возат автомобили на дизел

Според статистичките податоци објавени од страна на Државнит Завод за статистика, во Македонија најмногу се возат автомобили на нафта. Според податоците, минатата календарска година од...

Еве каде во Македонија има полначи за електрични автомобили

Македонија не е во земјите со развиена инфраструктура за електрични автомобили. Тоа е така и поради тоа што во Македонија нема многу електрични автомобили,...

Со “Мачкина канџа” против непрописно паркирање (ВИДЕО)

На непрописното паркирање му се надѕира крајот. Иновативното решение "Мачкина канџа" е решение за овој проблем кој особено кај нас е и тоа како...

За седум дена санкционирани се 293 непрописно паркирани возила на територија...

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје за седум дена санкционираа 293 непрописно паркирани возилакои го попречувале нормалното...

Повторно голем број санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Само на територијата на град Скопје...

157 санкционирани возачи во Илинден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Илинден...

Евин Лео Химел – Најзаслужниот човек за изгледот на Audi во...

Сите го гледаат и му се восхитуваат на крајниот производ, но не и неговиот креатор. Ова особено важи за светот на автомобилизмот каде сите...

Конфигурирајте го новиот SEAT Leon онлајн

Во повеќе европски земји новата генерација на SEAT Leon е веќе достапна, а достапен е и конфигураторот преку кој може да го конфигурриате омилената...

Brembo донираше милион евра за борба против коронавирусот

Италијанскиот производител на компоненти кои се користат авто-мото индустријата, Brembo, донираше еден милион евра на италијанското здравство со цел да помогне во борбата против...

Нова цена на горивата – конечно благо намалување

По неколку неделното континуирано зголемување на цената на горивата, Регулаторната комисија за енергетина на денешната редовна седница донесе одлука за намалување на малопродажните цени. "Малопродажните...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов рекорд! Возел со 221 км/ч во тетовско

Министерството за Внатрешни работи објави фотографија од радарот направена при синоќешната контрола во Тетовско. При тоа утврдено е дека еден од автомобилите возел со...