More
  HomeВестиИндустрија

  Индустрија

  spot_img

  СОДРЖИНИ ОД КАТЕГОРИЈАТА

  Инвестиција од над 200 милиони евра за производство на Fiat

  Кратка вест од автомобилската индустрија. Светскиот гигант Stellantis ќе инвестира 213 милиони американски долари...

  Русија ќе ја национализира фабриката на Toyota?

  Повеќето руски медиуми пренесоа дека Министерството за индустрија и трговија има намери да ја...

  Ова се најпродаваните автомобили во Македонија за 2022 година

  Два и пол месеци во новата година објавена е неофицијалната листа за најпродаваните автомобили...

  Ова се најпродаваните брендови во декември во Македонија

  Неофицијалниот извештај за пазарот на нови автомобили во Македонија покажува дека во декември минатата...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  Fiat најпродаван бренд во Турција

  Солидна година за турската автомобилска индустрија - продажбата на нови автомобили минатата година се...

  Војната си го направи своето – во Русија пад на продажбата од 60%

  Војната интервенција на Русија во Украина и сите санкции изречени на Москва имаа негативно...

  Еве како помина Volkswagen минатата година

  Volkswagen Групацијата ги ојави официјалните продажни бројки за Volkswagen минатата година. Така, носечкиот бренд...

  Skoda потфрли минатата година – значително намалување на продажбата

  Вкупно 878.200 нови автомобили Skoda успеа да продаде на глобалниот пазар минатата година. Тоа...

  Ова се најпродаваните брендови на автомобили во Шпанија за 2022 година

  Според официјалните податоци, во текот на целата мината година во Шпанија се продадени 813.396...

  BMW, Mercedes или Audi – кој оствари најголема продажба минатата година?

  Како и останатите производители така и најпопуларната германска тројка ги претстави продажните перформанси за...

  Избран автомобилот на годината во Северна Америка

  Точно 50 членови на жирито од САД и Канада го избраа автомобилот на годината...

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

    1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил...

  Не е Босанец ако не сака Голф – зошто е тоа така?

  Не треба многу време да се вози по улиците во Босна и Херцеговина за...

  Дали Југо е навистина најлошиот автомобил во историјата?

  BBC во 2015 година и познатиот авто магазин Autotrader година подоцна го прогласуваат овој...