Концепти

Skoda го претстави концептот Mountiaq

Секоја години студентите кои се дел од Skoda Академијата создаваат по некој концепт. Оваа година тоа е авантуристичкиот концепт-камионет Mountiaq. Овој концепт кој го изработија...

BMW го претстави iX3 концептот (ВИДЕО)

Германскиот производител BMW на претстојниот саем во Пекинг ја претстави електрифицираната изведба на X3 која ќе ја носи назнаката iX3. Без многу естетски разлики...

Pininfarina со два концепти на саемот во Пекинг

Една од најпознатите дизајнерски куќи во светот која се прослави со безвременските дизајни за Ферари, Pininfarina, на претстојниот саем во Пекинг претстави две концепт...

Citroen со концепт за 2035 година (ВИДЕО)

Луксузната Ситроенова дивизија, DS, на претстојниот саем во Пекинг ќе претстави футуристички концепт преку кој ќе ја демонстрира својата визија за 2035 година. Во...

Pininfarina најави уште еден концепт

Една од најпознатите дизајнерски куќи во светот која се прослави со безвременските дизајни за Ферари, Pininfarina, на претстојниот саем во Пекинг пред неколку дена...

Со тизер видео Mercedes Maybach го најави новиот концепт

Откако минатата година се појавија најави дека Maybach ќе произведе верзија од следната генерација на GLS, вчера и официјално е потврдено доаѓањето на оваа...

Pininfarina со концепт на саемот во Пекинг

Една од најпознатите дизајнерски куќи во светот која се прослави со безвременските дизајни за Ферари, Pininfarina, на претстојниот саем во Пекинг ќе го претстави...

Феноменалниот концепт на Genesis освојува во Њујорк

 Дефинитивно еден од најдобрите штандови на претстојниот саем во Њујорк е оној на Genesis. Највпечатлив модел кој ги освои не само медиумите туку и...

(ФОТО) Најдобрите концепти претставени на саемот во Женева

BMW Concept M8 Gran Coupe Toyota GR Supra Racing Concept Iconiq Model Seven Envision Energy EV Concept Volkswagen ID Vizzion Lagonda Vision Concept Porsche Mission E Cross Turismo Renault EZ-GO Rimac C_Two

Renault го претстави EZ-GO концептот (ВИДЕО)

Супер футуристичен концепт претстави Renault на саемот во Женева. Овој концепт на францускиот производител е целосно автономен и електрифициран, а на патниците им овозможува...

Hyundai со Le Fil Rouge концептот во Женева (ВИДЕО)

Дефинитивно еден од најбогатите и најпривлечните штандови на претстојниот саем на автомобили во Женева е оној на јужнокорејскиот производител Hyundai. Засега на штандот на...

Ултра агресивниот концепт M8 Gran Coupe претставен во Женева (ФОТО+ВИДЕО)

Долгоочекуваниот концепт кој BMW го најавуваше подолго време конечно е претставен на саемот во Женева. Иако саемот за автомобили започнува на 8 март, сепак...

ВИДЕО: Сите концепти на Honda од 1970 до 2018

Концепт возилата поради нивниот одличен дизајн од секогаш биле во центарот на вниманието, особено на авто саемите. Во видеото во продолжение ви ги прикажуваме...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Возачите на камиони ќе возат подолго од утврденото со закон за...

Воведувањето на нови дополнителни мерки за ограничувањето на движењето резултираше со измена и на неколку закони и прописи за камионџиите. Последните иземни се однесуваат во...