More
  HomeВестиМакедонија

  Македонија

  spot_img

  СОДРЖИНИ ОД КАТЕГОРИЈАТА

  Санкционирани 84 возачи кои возеле под дејство на алкохол

  Изминатиот викенд службеници на СВР Штип и СВР Битола имаа акциски контроли за санкционирање...

  334 санкционирани возачи во Скопје: 200 за брзо возење

  Министерството за Внатрешни работи и овој викенд ги продолжи сообраќајните контроли. Така на територијата...

  МВР со нови возила во вредност од 50 милиони денари

  Министерството за Внатрешни работи на Република Македонија ќе набави нови возила во вредност од...

  Ова се најпродаваните автомобили во Македонија за 2022 година

  Два и пол месеци во новата година објавена е неофицијалната листа за најпродаваните автомобили...

  37 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, еден возач без лиценца

  Министерството за Внатрешни работи на Република Македонија соопшти дека во текот на вчерашниот ден,...

  Ова се најпродаваните брендови во декември во Македонија

  Неофицијалниот извештај за пазарот на нови автомобили во Македонија покажува дека во декември минатата...

  МВР казни над 300 возачи

  Министерството за Внатрешни работи на Република Македонија во соопштение објави дека во текот на...

  Ќе се субвенционира полагање на возачка

  Целосно покривање на трошоците за обуката за полагање на возачка дозвола најави Општина Карпош....

  МВР со превентивни активности во Охрид

  Министерството за Внатрешни работи преку СВР Охрид, во текот на вчерашниот ден спроведе превентивни...

  Магла на повеќе патни правци – возете внимателно!

  Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,по наместа влажни коловози, соопштуваат од АМСМ. Оттаму наведуваат...

  Ова се најпродаваните брендови во ноември во Македонија

  Неофицијалниот извештај за пазарот на нови автомобили во Македонија покажува дека во ноември годинава...

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата

  На денешната седница на Регулаторната комисија за енергетика и водни ресурси беа усвоени новите...

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...