Новитети

Lancia ја претстави хибридната верзија на Ypsilon

И покрај тоа што нејзините автомобили се продаваат само во Италија, Lancia објави хибридна верзија од Ypsilon. Единствениот модел во актуелната понуда на некогаш славниот...

Нови слики од можниот изглед на сериската верзија на Alfa Romeo...

Претставен како концепт оваа година, Tonale предизвика позитивни реакции кај пошироката јавност, а особено фановите на овој италијански бренд. Сега официјално доаѓа потврда од FCA...

Новиот Golf VIII премиерно на 24. октомври

Сагата околу осмата генерација на популарниот Golf ќе заврши уште овој месец. Volkswagen и официјално потврди дека премиерата на овој модел ќе биде одржана...

Toyota го поднови моделот C-HR

Во пресрет на саемот во Токиот овој месец каде ќе ја има саемската премиера, Toyota објави дека го поднови моделот C-HR. Овој глобален модел кој...

Lexus со NX300 Black Line Special Edition

Од Lexus припремија нешто ново. Станува збор за Black Line специјалната едиција на моделот NX300 која ќе биде претставена на саемот во Токиот. Оваа верзија...

Втората генерација на Toyota Mirai пристигнува следната година

Новата, втора генерација на моделот Mirai пристигнува следната година, официјално потврдија од Toyota. Не се знае точно место и датум на премиерата, меѓутоа тоа повеќе...

Претставен подновениот Nissan Titan

Nissan во рамките на State Fair во Тексас и официјално го претстави подновениот камионет Titan. Овој модел Titan за прв пат во понудата го воведе...

Роберто Манчини се запозна со новиот Fiat 500X Sport

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја имаше честа да се запознае одблиску со новиот Fiat 500X кој беше премиерно претставен пред две...

Новиот Audi A3 премиерно во Женева

Новата, четврта генерација на Audi A3 премиерно ќе биде прикажана следната година во рамките на саемот за автомобили во Женева кој ќе се одржи...

Land Cruiser Namib специјално за Африка

Поради специфичноста на африканскиот пазар која произлегува од социјално-економскаа состојба на купувачите многу производители во овие земји произведуваа и/или пласираат автомобили кои се појавиле...

Kia размислува за електрично Picanto

Иако сегментот на мини автомобили во Европа е во опаѓање, а профитите на производителите во овој сегмент стануваат минимални, Kia сепак не се откажува...

Trussardi – најлуксузната Fiat Panda досега

Во пресрет на "пензионирањето" на онаа Panda која долго време се продава ширум Европа и сите ја знаеме, Fiat ја претстави најлуксузната верзија од...

Dacia со специјална изведба на Duster

Renault Групацијата ја претстави специјалната изведба на Dacia Duster наменетеа за романскиот пазар. По првата генерација воведена во 2010 година, на глобално ниво, под брендот...

Hyundai 45 EV – инспириран од минатото создаден за иднината

На саемот во Франкфурт, Hyundai го претстави концептот 45 EV. Овој концепт е инспириран од моделот 45 Pony Coupe од 1974 година па по него...

Новиот Amarok доаѓа во 2022 година

Во рамките на саемот во Франкфурт, шефот за операции на Volkswagen Ралф Бранстатер откри дека наредната, втора генерација од моделот Amarok ќе се појави...

ID.3 ја доживеа светската премиера – новиот адут на VW за...

Конечно е претставен првиот, целосно електричен автомобил од новата ера на Volkswagen ID.3. Овој автомобил беше свечено претставен на првиот ден од саемот во Франкфурт...

Opel Corsa-e – 12 минути полнење за 100 км

На штандот на Opel во Франкфурт може да се сретне електричната верзија на новата Corsa. Овој автомобил германскиот производител го подготвува да биде главниот...

Ова е најдоброто од Ламборгини до сега

Ламборгини ја покажа својата најмоќна креација - Сијан. Супер-спортски автомобил кој има V12 мотор и револуционерни хибридни технологии, забрзува од 0 до 100 км...

Снимен новиот Tucson – доаѓа со бројни измени

Популарниот интернет сајт Carscoops објави шпиунски фотографии од тестирањето на новата, четврта генерација од моделот Hyundai Tucson. Иако најголем дел од екстериерот е камуфлиран, сепак...

Infiniti го најави новиот кросовер

Премиум брендот на Nissan, Infiniti го најави својот најнов кросовер кој ќе го носи називот QX55. Иако нема буквално никакви официјални информации поврзани со овој...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов рекорд! Возел со 221 км/ч во тетовско

Министерството за Внатрешни работи објави фотографија од радарот направена при синоќешната контрола во Тетовско. При тоа утврдено е дека еден од автомобилите возел со...