More
  HomeВестиСаеми

  Саеми

  spot_img

  СОДРЖИНИ ОД КАТЕГОРИЈАТА

  На 12. октомври започнува саемот за автомобили во Софија

  Од 122. па се до 20. октомври во Интер Експо центарот во Софија ќе...

  Во октомври јубилејниот 10. “Ауто Мото Фест 2019” во Ниш

  Од 4. до 6. октомври во спортската сала "Чаир" во Ниш, ќе се одржи...

  Ангела Меркел го посети штандот на Opel во Франкфурт

  Германската канцеларка Ангела Меркел го посети саемот за автомобили во Франкфурт, а беше гостинка...

  Hyundai 45 EV – инспириран од минатото создаден за иднината

  На саемот во Франкфурт, Hyundai го претстави концептот 45 EV. Овој концепт е инспириран од...

  ID.3 ја доживеа светската премиера – новиот адут на VW за освојување на глобалниот пазар

  Конечно е претставен првиот, целосно електричен автомобил од новата ера на Volkswagen ID.3. Овој автомобил...

  Opel Corsa-e – 12 минути полнење за 100 км

  На штандот на Opel во Франкфурт може да се сретне електричната верзија на новата...

  Започна саемот за автомобили во Франкфурт

  Денеска со отворање на вратите за медиумите започна 32-то издание на еден од најмасовниот...

  Ова е најдоброто од Ламборгини до сега

  Ламборгини ја покажа својата најмоќна креација - Сијан. Супер-спортски автомобил кој има V12 мотор...

  Opel со мистериозен тизер како најава за саемот во Франкфурт

  Opel е првиот производител кој ги најави автомобилите кои ќе бидат дел од нивниот...

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...