More
  HomeTags2cv

  2cv

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...
  spot_img

  Видео од 23-от Светски собир на Спачеци во Самобор

  Во вторникот во Самобор близу Загреб започна 23-от Светски собир на Спачеци кој се...

  Македонските Спачеци пристигнаа во Хрватска (ФОТО)

  Членови на “2CV Клуб Скопје” - љубители на популарните Спачек автомобили пристигнаа во Хрватска...

  Македонските Спачеци спремни за “23. Светски собир на Спачеци”

  Од 30. јули па се до 4. август во Самобор близу Загреб ќе се...

  Latest articles

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...