More
  HomeTagsAerodrom

  aerodrom

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...
  spot_img

  Денеска прекинува работата на аеродромот во Скопје

  Согласно Одлуката на Владата на Република Македонија од ноќеска на полноќ со работа прекинува...

  Се затвора аеродромот во Охрид!

  Согласно одлуките и препораките на Владата на Република Макеоднија, од полноќ за авионски сообраќај...

  Кина: Пуштен во употреба најголемиот аеродром во светот (ВИДЕО)

  Во јули годинава заврши изградбата на Меѓународниот аеродром Даксинг, најголемиот аеродром во светот лоциран...

  Авион удри во аеродромска зграда откако му откажале кочниците (ВИДЕО)

  Авионска несреќа со среќен крај се случи на аеродромот во Перт откако авион на...

  Кина: Заврши изградбата на најголемиот аеродром во светот (ВИДЕО)

  Заврши изградбата на Меѓународниот аеродром Даксинг, најголемиот аеродром во светот лоциран во близина на...

  Во Истанбул денес се отвора најголемиот аеродром во светот

  Денеска во Истанбул на свечена церемонија ќе отвори новиот, најголем аеродром во светот. На свечената...

  Ова се најголемите аеродроми во светот

  Меѓународниот аеродром во Чикаго, САД се простира на површина од 2610 ha и со...

  Latest articles

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...