ПочетнаTagsАфрика

Таг: Африка

Ослободени сите 287 киднапирани ученици во Нигерија по две недели заробеништво

Абуџа, 24 март 2024 (МИА) - Ослободени се сите 287 ученици кои на почетокот на март беа киднапирани од вооружени напаѓачи во напад врз нивното...

Последни објави