More
  HomeTagsAlfa romeo giulia

  alfa romeo giulia

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...
  spot_img

  Италијанската полиција добива Giulia која достигнува 300 km/h

  Италијанската полиција во Рим и Милан добива супер моќен автомобил. Станува збор за Alfa...

  Џулија пристигна во Македонија со почетна цена од 39.000 евра

  Долго очекуваната Алфа Ромео Џулија пристигна и во Македонија. Новиот член на семејството на...

  Алфа Ромео Џулија со најдобар скор на Еуро НКАП краш тестот (ВИДЕО)

  Најновиот модел на Алфа Ромео, Џулија ги освои престижните пет звезди Euro NCAP  краш...

  Latest articles

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...