More
  HomeTagsAlfa romeo

  alfa romeo

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...
  spot_img

  Кога Alfa Romeo би правеле камиони

  Alfa Romeo е авто производител основан во далечната 1910 година. Во својата богата историја...

  Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio прогласен за највозбудлив автомобил за 2023 година

  Quadrifoglio верзијата на Alfa Romeo Giulia е прогласена за највозбудлив спортски автомобил за 2023...

  Рекламите на Alfa Romeo од 90-те (ВИДЕО)

  https://youtu.be/HH8oGS6a0l8 https://youtu.be/1K6fkdF8S9Y https://youtu.be/XWgvutyw0IA https://youtu.be/mlX7PQEacRw https://youtu.be/H29xqvfq8Uw https://www.youtube.com/watch?v=Pty1ftrOMgA https://youtu.be/0H9O7gbtJdo https://youtu.be/RD4yBxIz6Xg

  Безобразно су зелене па раде свашта од мене

  Историјата кажува дека зелената боја на спортските автомобили за прв пат е аплицирана од...

  Погледнете во внатрешноста на музејот за автомобили во Торино

  Основан во 1960 година од страна на Карло ди Руфија, се простира на 11...

  Конфигурирајте ја новата Alfa Romeo GTA

  Alfa Romeo го објави онлајн конфигураторот за моделот Giulia поточно GTA и GTAm изведбите. При...

  Alfa Romeo подготвува изненадување за во Женева (ВИДЕО)

  Alfa Romeo преку тизер видео најави изненадување за сите љубители на овој бренд и...

  Нови слики од можниот изглед на сериската верзија на Alfa Romeo Tonale (ФОТО)

  Претставен како концепт оваа година, Tonale предизвика позитивни реакции кај пошироката јавност, а особено...

  FCA ќе потроши милијарда долари за новата Alfa Romeo и наследникот на Fiat Panda

  Fiat Chrysler Automobiles објави дека ќе инвестира речиси една милијардна евра во развојот и...

  Овие автомобили ќе се произведуваат само уште оваа година

  Оваа година не очекува збогување со многу познати и популарни модели. Поради новата стратегија место...

  Вака би можело да изгледа продукциската изведба на Alfa Romeo Tonale (ФОТО)

  INDAV Design потпирајќи се на концептот објавен годинава претстави рендер за тоа како би...

  Latest articles

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...