More
  HomeTagsAmsm

  amsm

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...
  spot_img

  АМСМ: Состојба на патиштата за денес (02.08)

  Во однос на состојбата на граничните премини, АМСМ известува дека од македонска страна, нема подолги...

  Пет дена изменет сообраќаен режим на делницата Струмица-Дабиле

  АМСМ објави соопштение до сите возачи во Македонија за промената на режимот на сообраќајот...

  Состојба на патиштата (28.05)

  Движењето на патишата низ Македонија се одвива во нормални услови по наместа влажни коловози...

  Latest articles

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...