More
  HomeTagsAudi

  audi

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...
  spot_img

  Ретро автомобил на неделата: Audi Quattro

  Моќен како и самото име, Audi Quattro на саемот за автомобили во Женева во...

  Рецензија на новата спортска лимузина Audi S8 (ВИДЕО)

  Погледнете ја рецензијата на најновата спортска лимузина Audi S8 и нејзиниот спортски луксузен интериер...

  Lamborghini Huracan v Audi R8 v Nissan GT-R Трка кој ќе победи ? (ВИДЕО)

  Погледнете ја трката помеѓу овие 3 суперавтомобили , 2 со V10 машина и една...

  Дивиот Audi RS7 од 750кс пуштен на неограничен германски аутобан (ВИДЕО)

  AutotopNL на јутјуб објавиа видео каде што ја тестираат новата Audi RS7 која е...

  Безобразно су зелене па раде свашта од мене

  Историјата кажува дека зелената боја на спортските автомобили за прв пат е аплицирана од...

  Евин Лео Химел – Најзаслужниот човек за изгледот на Audi во минатиот век

  Сите го гледаат и му се восхитуваат на крајниот производ, но не и неговиот...

  Italdesign доби нов главен дизајнер

  Италијанската дизајнерска куќа Italdesign која во минатото беше во сопственост на Џорџето Џуџаро доби...

  Latest articles

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...